Team Schedule – Boys 15U

 
DETAILS
 
DAY
 
DATE
 
TIME
 
OPPONENT
 
RESULTS
 
LOCATION
March 2019
PREMIER MARCH CLASSIC
Sat 3/30/19 10:05 a.m. Fuego 14U W 83 – 60 Bellevue College – Court 3
(Bellevue, WA)

 
Sat 3/30/19 12:15 p.m. WA Supreme 15U Orange W 75 – 70 Bellevue College – Court 3
(Bellevue, WA)

 
Sun 3/31/19 11:10 a.m. Renton 15U W 48 – 39 Sammamish High – Court 1
(Bellevue, WA)
Sun 3/31/19 1:20 p.m. WA Supreme 15U Purple W 82 – 78 Sammamish High – Court 1
(Bellevue, WA)
CHAMPIONSHIP

 
Sun 3/31/19 4:35 p.m. Friends of Hoops Seattle W 55 – 33 Bellevue College – Court 1
(Bellevue, WA)
[ top ]
April 2019
NORTHWEST ELITE TALENT SHOWCASE

 
Sat 4/6/19 11:20 a.m. North City 2022 W 77 – 67 Mt. Rainier High – Court 3
(Des Moines, WA)

 
Sat 4/6/19 1:40 p.m. Team Lavine 15 Mack W 67 – 45 Mt. Rainier High – Court 2
(Des Moines, WA)

 
Sun 4/7/19 10:10 a.m. WA Supreme 15U Purple L 34 – 77 Franklin High – Court 2
(Seattle, WA)
PREMIER SPRING SLAM

 
Sat 4/20/19 2:50 p.m. Friends of Hoops Seattle L 53 – 59 Sammamish High – Court 1
(Bellevue, WA)

 
Sat 4/20/19 5:10 p.m. Rotary 15U EYBL L 50 – 84 Sammamish High – Court 2
(Bellevue, WA)
PREMIER SPRING SHOWCASE

 
Fri 4/26/19 6:10 p.m. PTA Performance L 59 – 65 Issaquah High – Court 4
(Issaquah, WA)

 
Sat 4/27/19 4:00 p.m. WA Supreme 15U Purple L 58 – 64 Hidden Valley – Court 2
(Bellevue, WA)

 
Sat 4/27/19 6:20 p.m. Drive 15U Elite W 60 – 58 Hidden Valley – Court 2
(Bellevue, WA)

 
Sun 4/28/19 10:10 a.m. UpTempo 15U Black L 46 – 61 Pacific Courts – Court 2
(Newcastle, WA)
[ top ]
May 2019
NORTHWEST PREMIER INVITATIONAL

 
Fri 5/10/19 5:35 p.m. Boise Slam 15U Green W 64 – 45 Homecourt – Court 2
(Meridian, ID)

 
Sat 5/11/19 8:30 a.m. Jimmer Elite 15U L 46 – 62 Homecourt – Court 4
(Meridian, ID)

 
Sat 5/11/19 3:10 p.m. AAP W 53 – 46 Homecourt – Court 3
(Meridian, ID)

 
Sat 5/11/19 5:30 p.m. Utah Empire Black W 62 – 42 Homecourt – Court 2
(Meridian, ID)
CHAMPIONSHIP

 
Sat 5/11/19 7:40 p.m. Cache Valley Elite W 59 – 37 Homecourt – Court 2
(Meridian, ID)
THE HOOP MEMORIAL CLASSIC

 
Sat 5/25/19 2:50 p.m. Local Hoops 15U Alpha L 55 – 63 Chemeketa College – Court 1
(Salem, OR)

 
Sat 5/25/19 7:30 p.m. MBA Hoops Gold W 93 – 90 Chemeketa College – Court 1
(Salem, OR)

 
Sun 5/26/19 9:40 a.m. Chrome Elite L 51 – 64 The Hoop – Court 4
(Salem, OR)

 
Mon 5/27/19 8:00 a.m. JDUB Club W 80 – 46 The Hoop – Court 2
(Salem, OR)

 
Mon 5/27/19 11:20 a.m. Hoop CWS W 83 – 45 Corban College
(Salem, OR)
CHAMPIONSHIP

 
Mon 5/27/19 2:40 p.m. AAP W 78 – 46 South Salem High School
(Salem, OR)
[ top ]
June 2019

 [ top ]
July 2019
BATTLE IN SEATTLE

 
Sat 7/6/19 4:00 p.m. Salt Lake Rebels 15U W 88 – 37 Hidden Valley Boys & Girls Club
– Court 3 (Bellevue, WA)

 
Sat 7/6/19 6:00 p.m. Team Bradley 15U W 49 – 46 Hidden Valley Boys & Girls Club
– Court 2 (Bellevue, WA)

 
Sun 7/7/19 11:00 a.m. Seattle Rotary Style 8 Blue W Shoreline Community College
– Court 2 (Shoreline, WA)
CHAMPIONSHIP

 
Sun 7/7/19 2:00 p.m. Seattle Rotary Style 8 Blue W 61 – 50 Shoreline Community College
– Court 2 (Shoreline, WA)
WEST COACH ELITE SUMMER CLASSIC

 
Thu 7/11/19 6:00 p.m. New Mexico Dogs L 40 – 56 American Sports Center
– Court D3 (Anaheim, CA)

 
Thu 7/11/19 9:00 p.m. BMG Academy 15U Black L 68 – 69 American Sports Center
– Court G2 (Anaheim, CA)

 
Fri 7/12/19 10:00 a.m. Northern Nevada Select 15U W 59 – 46 American Sports Center
– Court C2 (Anaheim, CA)

 
Fri 7/12/19 1:00 p.m. Drill For Skill Spartans 15U (AZ) W 68 – 51 American Sports Center
– Court F1 (Anaheim, CA)

 
Sat 7/13/19 9:00 a.m. San Francisco Champions L 57 – 59 American Sports Center
– Court F2 (Anaheim, CA)

 
Sat 7/13/19 11:00 a.m. Stockton Hoops W 47 – 43 American Sports Center
– Court G2 (Anaheim, CA)
PREMIER SUMMER FINALE

 
Sat 7/20/19 12:30 p.m. Hoop Dreams 15U (ID) W 47 – 45 Lake Washington High – Court 1
(Kirkland, WA)

 
Sat 7/20/19 5:10 p.m. Friends of Hoops Seattle 15U W 42 – 38 Lake Washington High – Court 1
(Kirkland, WA)

 
Sun 7/21/19 1:40 p.m. Seattle Rotary 14U Blue L 59 – 65 Lake Washington High – Court 1
(Kirkland, WA)
[ top ]